Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի վստահում հատուկ ծառայությունների ամենօրյա տպագիր զեկույցներին եւ նախընտրում է բանավոր ճեպազրույցները, գրում է The Washington Post-ը:
Հրատարակությունը նշում է, որ յոթ նախորդ նախագահները առավոտյան վերջին տեղեկատվության հետ կարդում էին հատուկ ծառայությունների գրավոր զեկույցները, սակայն Թրամփին դա դուր չի գալիս:
Աղբյուրները նշել են, որ տեղեկատվության մեծ մասը Թրամփը ստանում է շնորհիվ Fox News հեռուստաալիքի, ինչպես նաեւ ամենօրյա ճեպազրույցներից:
Հրատարակությունը նշել է, որ Թրամփը հատուկ ծառայությունների նկատմամբ անվստահություն է դրսեւորում, մասնավորապես «ռուսական գործով» հետաքննությունից հետո:

Президент США Дональд Трамп не доверяет ежедневным печатным отчетам от спецслужб и предпочитает устные брифинги, сообщает Gazeta  со ссылкой на The Washington Post.
Издание отмечает, что семь предыдущих президентов по утрам читали письменные отчеты спецслужб с последней информацией, однако Трампа это не устраивает.
Источники отметили, что большую часть информации Трамп получает благодаря просмотру телеканала Fox News, а также из ежедневных брифингов.
Издание добавило, что Трамп проявляет недоверие к спецслужбам, главным образом после начала расследования по «российскому делу».