Ռուսաստանի եւ Միացյալ Նահանգների նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը եւ Դոնալդ Թրամփը հեռախոսով քննարկել են Մերձավոր Արեւելքի կարգավորման որոշ կողմերը:
«Ինտերֆաքսը»  հաղորդում է, որ Կրեմլում Պաղեստինի գործընկեր Մահմուդ Աբասի հետ բանակցություններից առաջ Պուտինը հայտարարել է, որ «հենց նոր հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահի, պարոն Թրամփի հետ»: Նրա խոսքով՝ իհարկե, խոսքը պաղեստինա-իսրայելյական խնդրի կարգավորման մասին էր:
Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հաղորդում է, որ Թրամփը ցավակցել է նաեւ Մերձմոսկվայում Ան-148 ինքնաթիռի վթարի կապակցությամբ:

Президенты России и США – Владимир Путин и Дональд Трамп, обсудили по телефону некоторые аспекты ближневосточного урегулирования.
Как сообщет Интерфакс,  перед началом переговоров с палестинским коллегой Махмудом Аббасом в Кремле Путин сообщил, что у него «только что у меня состоялся разговор по телефону с президентом США, господином Трампом». По его словам, разумеется, речь шла о палестино-израильском урегулировании.
Пресс-служба Кремля сообщает также, что  Трамп также выразил соболезнования в связи с катастрофой самолета Ан-148 в Подмосковье.