Թուրքիան մտադիր է ադրբեջանական Ջոջուղ Մարջանլի գյուղում մի շարք գյուղատնտեսական նախագծեր իրականացնել: Այս հարցը քննարկվել է Էկոնոմիկայի նախարար Շահին Մուստաֆաեւի եւ Բաքվում Թուրքիայի դեսպան Էրքան Օզորալի հանդիպման ժամանակ, հայտնում է haqqin.az-ը` հղում անելով Ադրբեջանի էկոնոմիկայի նախարարությանը:
Տեղեկատվության համաձայն՝ Ադրբեջանի հետ համատեղ նախագծերը կվերաբերեն մեղվաբուծության, անասնապահության, ջերմոցային տնտեսությունների եւ հուշանվերների արտադրության ոլորտներին:
Մասնավորապես, 15 ընտանիքների համար նախատեսվում է ստեղծել մեղվապահական տնտեսություն, ինչպես նաեւ անասունների 150 գլխաքանակով կաթնային տնտեսություն: Բացի այդ, կկառուցվեն նաեւ 15 փոքրիկ ջերմոցներ:
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական կողմը փորձում է Ջոջուղ Մարջանլին որպես 2016-ի ապրիլյան պատերազմի ժամանակ «ազատագրված» տարածք ներկայացնել:
Իրականում, գյուղը երբեք Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության բանակի վերահսկողության տակ չի եղել: Ավելի վաղ  ԼՂՀ ներկայացուցիչները կարծիք էին հայտնել, որ գյուղի զարգացման պատրվակով Ադրբեջանի իշխանությունները կարող են այդ տարածքում ռազմակայաններ տեղավորել:

Turkey intends to implement a number of agricultural projects in Azerbaijan’s Jojug Marjanli village, the Azerbaijani Ministry of Economy said, Trend reported.
This issue was discussed at a meeting between Azerbaijani Economy Minister Shahin Mustafayev and Turkish ambassador to Azerbaijan Erkan Ozoral Feb. 14.
Those projects will cover beekeeping, livestock, greenhouses and souvenir production. In particular, a bee farm, as well as a dairy farm with 150 head of cattle are planned to be created for 15 families. Moreover, 15 small greenhouses will be built and other projects will be implemented.
It should be noted that the Azerbaijani side tries to present Jojug Marjanli village as a "liberated" area during the April 2016 war. In fact, the village has never been under control of the Defense Army of the Nagorno-Karabakh Republic. Previously, the Karabakh representatives already expressed the opinion that the Azerbaijani authorities could place military bases on the territory under the pretext of developing the village.