Վրաստանի ոստիկանությունը Հայաստանի երկու քաղաքացու է ձերբակալել Թբիլիսիի մետրոյի «Երկաթուղային հրապարակ» կայարանի մոտ գտնվող ոսկու խոշոր բորսայում: Այս մասին հայտնել է Վրաստանի ՆԳՆ կենտրոնական քրեական դեպարտամենտի փոխտնօրեն Դավիթ Լացաբիձեն, հայտնում է Aliq.ge-ն:
Լացաբիձեի խոսքով՝ նրանք ձերբակալվել են հանցագոծության վայրում:
Հայաստանի քաղաքացիները փորձել են խարդախության միջոցով իրացնել ավելի քան 10 հազար լարի (ավելի քան 4 հազար դոլար) արժեքով 100-գրամանոց ոսկու ձուլակտոր:
Այսպես կոչված, ոսկու ձուլակտորները կազմված էին տարբեր մետաղների համաձուլվածքից: Հայաստանի քաղաքացիներին սպառնում է 4-ից մինչեւ 9 տարվա ազատազրկում:

Полиция Грузии задержала двух граждан Армении на крупной золотой бирже в Тбилиси около станции метро «Вокзальная площадь». Об этом сообщил заместитель директора центрального криминального департамента МВД Грузии Давид Лацабидзе, сообщает Aliq.ge
По его словам, они были задержаны на месте преступления.
Граждане Армении пытались мошенническим путем реализовать 100-граммовый слиток золота стоимостью в более 10 тысяч лар (более 4 тысяч долларов).
Так называемые слитки золота состояли из сплава разных металлов. Гражданам Армении грозит лишение свободы сроком от 4 до 9 лет.