Ադրբեջանի եւ Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարությունների միջեւ 2018/2019 ֆինանսական տարվա ռազմական համագործակցության ծրագիր է ստորագրվել:
Haqqin.az-ը, վկայակոչելով Ադրբեջանի ՊՆ-ին, հաղորդում է, որ ծրագիրը ստորագրվել է Լոնդոնում Ադրբեջանի եւ Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարությունների միջեւ շտաբերի բանակցությունների արդյունքում:
Միջոցառման ժամանակ քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում առկա իրավիճակը եւ  երկու երկրների միջեւ պաշտպանական ոլորտում համագործակցության հեռանկարային ուղղությունները, քննարկվել են  ուսուցման  եւ կրթության բնագավառում համագործակցության հարցերը, ինչպես նաեւ մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի վերաբերյալ:

Между министерствами обороны Азербайджана и Объединенного Королевства подписан план военного сотрудничества на 2018/2019 финансовый год.
Как сообщает haqqin.az со ссылкой на Минобороны Азербайджана, план подписан в Лондоне по итогам штабных переговоров между министерствами обороны Азербайджана и Великобритании.
На мероприятии были рассмотрены текущее состояние и перспективные направления сотрудничества в сфере обороны между двумя странами, обсуждены вопросы сотрудничества в области обучения и образования, а также был проведен обмен мнениями по региональной безопасности.