Արդարադատության ննախարարությունը զբաղվում է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ կոյուղու խնդրի լուծմամբ: Այս մասին փետրվարի 20-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը:
Հիշեցնենք, որ խնդիրը խորը արմատներ ունի եւ նույնիսկ դարձավ Երեւանի ավագանիի նիստում սկանդալի պատճառը:
Նախարարի խոսքով՝ կոյուղին վնասվել է սողանքի հետեւանքով: Խնդրի կարգավորմամբ մտահոգված՝ գերատեսչությունը դեռեւս անցյալ տարի կարգավորման նախագիծ էր պատվիրել եւ մտադիր էր գործն ավարտին հասցնել մինչեւ 2018-ի տարեվերջ: Սակայն Դավիթ Հարությունյանը հայտնեց, որ դա ժամանակավոր լուծում կլինի, իսկ գլոբալն ավելի դժվար կլինի:

Министерство юстиции Армении занимается решением вопроса канализации УИУ «Нубарашен». Об этом заявил министр юстиции Давид Арутюнян 20 февраля на пресс-конференции.
Напомним, что проблема имеет глубокие корни, и даже стала причиной скандала в Совета старейшин Еревана.
По словам министра, канализация повреждена из-за оползня. Беспокоясь о решении проблемы, ведомство еще в прошлом году заказало проект решения и намерено довести дело до конца в 2018 г. Однако, сообщил Давид Арутюнян, это будет временно решение, а глобальное окажется сложнее.