Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 18-րդ նիստում անդրադարձ է կատարվել էներգետիկայի, տրանսպորտի, արդյունաբերության, ավիացիայի ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմանը:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ քննարկվել է մասնավորապես, փոքր ավիացիայի զարգացման, ռուսական ավիաընկերություններին գործունեության հինգերորդ ազատության աստիճան տրամադրելու հարցը, զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցությանը, հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային ֆորումի անցկացման խնդիրը եւ այլ թեմաներ:
Հայաստանի Հանրապետության եւ Ռուսաստանի Դաշնության միջեւ տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի շրջանակում կայացել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի եւ ՌԴ տրանսպորտի նախարար Մաքսիմ Սոկոլովի առանձնազրույցը: Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգին առնչվող մի շարք հարցեր, կարեւորել են հայ-ռուսական առեւտրատնտեսական հարաբերությունների սերտացմանը եւ առեւտրաշրջանառության ակտիվացմանն ուղղված շարունակական քայլերը: Այս համատեքստում, կողմերն անհրաժեշտ են համարել հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի ակտիվ աշխատանքը եւ կանոնավոր հանդիպումները:

На 18-ом заседании Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Россией 20 февраля были рассмотрены вопросы расширения сотрудничества в сферах энергетики, транспорта, промышленности, авиации.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства Армении, на заседании были обсуждены, в частности, вопросы развития малой авиации, предоставления пятой степени свободы деятельности российским авиакомпаниям, сотрудничества в сфере туризма, проведения армяно-российского межрегионального форума и другие темы.
В рамках заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Российской Федерацией состоялась беседа премьер-министра Армении Карена Карапетяна и министра транспорта России Максима Соколова с глазу на глаз. Собеседники обсудили ряд вопросов повестки армяно-российского сотрудничества, была подчеркнута важность продолжения шагов, направленных на углубление армяно-российских торгово-экономических отношений и активизацию торгового оборота. В этом контексте стороны отметили необходимость активной работы армяно-российской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству и проведения регулярных встреч.