Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցությունը կողմ է քվեարկոլու Արմեն Սարգսյանի թեկնածությանը ՀՀ նախագահի պաշտոնում։ Այդ մասին այսօր՝ փետրվարի 24-ին խմբակցության պատգամավորների հետ հանդիպմանն ասել է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։
Նախ նա լսել է բոլոր պատգամավորների կարծիքը, ապա ասել է, թե Արմեն Սարգսյանի մոտեցումները համապատասխանում են «Ծառուկյան» դաշինքի մոտեցումներին:
«Իհարկե, ճանաչում եմ Արմեն Սարգսյանին, նրա մոտեցումը, նրա տեսակետը, նրա պատրաստակամությունը: Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի օրոք իրեն հրավիրել են` իմանալով իր գրագիտությունը, իր պատրաստակամությունը, որ նա օգտակար լինի, եւ եղել է մեր Հայաստանի Հանրապետության վարչապետը»,- նշել է Ծառուկյանը:
Նշենք, որ նախագահի ընտրությունները կայանալու են մարտի 2-ին։ Առաջին փուլով Սարգսյանի ընտրվելու համար հարկավոր էր 79 քվե, իսկ կոալիցիոն ուժերը միասին ունեին 65 մանդատ։ Հաշվի առնելով «Ծառուկյան» դաշինքի որոշումը, կարելի է վստահ ասել, որ Հանրապետական կուսակցության առաջադրած նախագահի թեկնածուն ընտրվելու է առաջին իսկ փուլով։

YEREVAN. – The National Assembly (NA) “Tsarukyan” Faction will vote in favor of—Ambassador to UK—Armen Sarkissian’s candidacy as the next President of Armenia.
NA “Tsarukyan” Faction head, Prosperous Armenia Party Chairman, and tycoon Gagik Tsarukyan on Saturday stated about the aforesaid at his meeting with the MPs of this faction.
He said Sarkissian’s views are in line with those of the “Tsarukyan” faction.
The presidential election will be held at the parliament on March 2.
Armen Sarkissian needs 79 votes to be elected in the first round, and the ruling coalition forces have 65 seats at the NA.
In view of this decision by the Tsarukyan bloc, one can be sure that presidential candidate Sarkissian, who was nominated by the ruling Republican Party of Armenia, will be elected in the first round.