11-ամյա ամերիկացի Էնդրյու Կուրին բիթքոինների մասին գիրք է գրել: Ինչպես հայտնում է CNBC-ն, Կուրին «Վաղ թռչունը բիթքոին է ստանում. Հրահանգներ բիթքոինի վերաբերյալ» գրքի հեղինակն է, որը նա հունվարին հենց ինքն է հրապարակել Amazon Kindle-ի համար: Գրքի էլեկտրոնային տարբերակը վաճառվում է 2,99 դոլարով, իսկ թղթի վրա պատճենը՝ 9,99 դոլար արժի:
Տղան մաթեմատիկա է սիրում, սիրում է զբաղվել բջջային հավելվածներով եւ հաճախ է մտահղանում բիզնես գաղափարներ: Անցյալ տարի նա հնարավորություններ էր որոնում մինչեւ 14 տարեկանում ինչպես վաստակել 20 մլն դոլար հավակնոտ ծրագրի շրջանակում ներդրողների համար, որը նրան թույլ կտար դպրոցից հրաժարվել ըստ ծնողների հետ համաձայնագրի: Այդ ժամանակ էլ Էնդրյուն իր համար բացահայտեց բիթքոինը:
Նրա հայրը, իմանալով, որ որդին «պասիվ եկամտի» աղբյուրներ է փնտրում, նրան համոզեց գիրք գրել եւ վաճառել:
Գիրքը 57 էջ ունի եւ գլուխներ է ներառում բիթքոնի պատմության, բիթքոին դրամապանակների, կրիպտոարժութային ծագումնաբանության եւ դրամ, թե ICO նախնական առաջարկների մասին:

11-летний американец Эндрю Кури написал книгу о биткойнах. Как сообщает CNBC, Кури - автор книги «Ранняя птица получает биткойн: руководство по биткойну», которую он сам опубликовал для Amazon Kindle в январе. Электронная версия книги продается по цене $2,99, а бумажная копия стоит $9,99.
Мальчик любит математику, любит возиться с мобильными приложениями и часто придумывает бизнес-идеи. В прошлом году он искал возможности для инвестиций в рамках амбициозного плана заработать 20 миллионов долларов до 14 лет, что позволило бы ему отказаться от школы, согласно соглашению с его родителями. Тогда Эндрю наткнулся на биткойн.
Его отец , зная, что его сын ищет источники «пассивного дохода», убедил его написать и продать книгу.
Книга состоит из 57 страниц и включает главы по истории биткойнов, биткойн-кошельков, криптовалютной этнимии и первоначальных предложений монет или ICO.