Թուրքիայի գլխավոր հեռարձակողը արգելել է ցուցադրել թուրքական եւ քրդական 108 երգեր, որոնք «ահաբեկչություն են քարոզում» եւ «անբարո բովանդակություն» ունեն, հաղորդում է Middleeasteye-ն։
Ընդդիմադիր Ժողովրդա-հանրապետական կուսակցությունից Աթիլլա Սերթելը դիմել է խորհրդարանական ենթահանձնաժողովին՝ TRT-ի հայտարարության կապակցությամբ բացատրություն տալու պահանջով։ Արգելված ցանկում քրդական 66 եւ թուրքական 142 երգեր կան, այդ թվում՝ Թուրքիայում հայտնի երաժիշտների կատարումները։ Թուրքիայում նման արգելք ներդրվում է 1980թ. հեղաշրջումից հետո առաջին անգամ։
Սերթելի պահանջից հետո TRT-ն հայտարարություն է տարածել, թե նման արգելք գոյություն չունի, արգելվում է միայն ծխախոտի եւ ալկոհոլի կադրերով հոլովակների ցուցադրումը։

Государственный вещатель Турции запретил показывать 208 турецких и курдских песен, которые «пропагандируют терроризм»  и имеют  «аморальное содержание», пишет Middleeasteye.
Депутат от оппозиционной Народно-республиканской  партии Атилла Сертель обратился к парламентской подкомиссии за разъяснениями заявления TRT, которое запретило пускать в эфир 208 песен, начиная с 2016 года. В запретном списке 66 курдских и 142 турецких песен, в том числе известных в Турции поп-артистов. Подобный запрет введен впервые после военного переворота в Турции в 1980 году.
Вскоре после заявления  Сертеля  TRT опубликовало заявление, опровергающее, что подобный запрет имел место, за исключением случаев, если в клипах были сцены курения или  употребления алкогольнеых напитков.