Ֆոլսոմի ոստիկանությունը կալանավորել է Vista del lago դպրոցի հասցեին սպառնալիքներով տեքստային հաղորդագրություն ուղարկողին: Սպառնալիքները ստանալուց հետո դպրոցում դասերը չեղյալ էին հայտարարվել: Որպես նախազգուշացման միջոց՝ ոստիկանության լրացուցիչ ջոկատը կալանավորման ընթացքում ուղարկվել էր դպրոց, հաղորդում է Slavicsac պորտալը:
Ռոզվիլում իրավապահ մարմինները կալանավորել են 19-ամյա տղամարդու, որը սոցցանցերում սպառնում էր Adelante High դպրոցի աշակերտներից մեկին:
Oakmont High դպրոցի ղեկավարությունը նույնպես տեղեկություն է ստացել այդ աշակերտի հանդեպ սպառնալիքների մասին եւ այն փոխանցել է ոստիկանություն:
Հետաքննության ընթացքում, կասկածյալը հայտնաբերվել է ռեստորանի կայանտեղիում: Խուզարկության ժամանակ մեքենայում հայտանբերվել է AR-15 տեսակի հրացան: Քննությունը շարունակվում է, դասերը դպրոցում սովորական դասացուցակով են ընթանում:

Полиция Фолсома арестовала отправителя текстового сообщения с угрозами в адрес школы Vista del Lago. После получения угроз занятия в школе были отменены. В качестве меры предосторожности на время проведения ареста в школу был направлен дополнительный отряд полиции, передает портал Slavicsac.
В Розвилле правоохранительные органы арестовали 19-летнего мужчину, который угрожал одному из учеников школы Adelante High в социальных сетях. Администрация школы Oakmont High также получила информацию об угрозах в адрес этого ученика и передала ее в Департамент полиции Розвилла. Сотрудники полиции прибыли в школы Adelante High и Oakmont High для выяснения обстоятельств инцидента.
В ходе расследования подозреваемый был обнаружен на парковке ресторана. При обыске в машине подозреваемого была найдена винтовка типа AR-15. Следствие продолжается, занятия в школах идут по обычному расписанию.