ՌԴ Պետական դումայի միջազգային գործերով կոմիտեի ղեկավար Լեոնիդ Սլուցկին կանանցից ներողություն է խնդրել, որոնց «երբեւէ կամա, թե ակամա վիրավորել է», եւ նրանց շնորհավորել Կանանց միջազգային օրվա առթիվ, փոխանցում է Gazeta-ն:
«Ի սրտե ձեզ շնորհավորում եմ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ: Մաղթում եմ քաջառողջություն, հոգեւոր ուժեր եւ մարդկային սովորական երջանկություն: Առիթից օգտվելով՝ կցանկանայի ներողություն խնդրել ձեզանից նրանցից, ում երբեւէ կամա, թե ակամա ցանկացած ապրում եմ պատճառել: Հավատացեք՝ ոչ չարամտորեն»,- ֆեյսբուքյան իր էջում նշել է Սլուցկին:
Նախկինում երեք լրագրողուհիներ Պետդումայի միջազգային գործերով կոմիտեի նախագահին մեղադրել էին ոտնձգությունների մեջ: Ինքը պատգամավորը հայտարարել էր, որ իրեն իրավունք է վերապահում այդ մեղադրանքների համար ցանկացած պահի դատարան դիմել: Նա դրանք սադրանք էր որակել:

Глава комитета Госдумы по международным делам Леонид Слуцкий извинился перед женщинами, которых «когда-либо вольно или невольно обидел», и поздравил их с Международным женским днем, передает Gazeta
«От всей души поздравляю вас с Международным женским днем! Желаю крепкого здоровья, душевных сил и простого человеческого счастья! Пользуясь случаем, хотел бы попросить прощения у тех из вас, кому когда-либо вольно или невольно причинил любые переживания. Поверьте, не по злому умыслу», — написал Слуцкий в фейсбуке.
Ранее три журналистки обвинили председателя комитета Госдумы по международным делам Леонида Слуцкого в домогательствах. Сам депутат заявил, что оставляет за собой право в любой момент подать в суд за эти обвинения. Он назвал их провокацией.