Իրանում ուղեւորատար թուրքական ինքնաթիռի կործանման հետեւանքով առնվազն 11 մարդ է զոհվել: Այս մասին հայտնում է Sky News Arabia հեռուստաընկերությունը՝ վկայակոչելով Իրանի քաղաքացիական ավիացիայի ղեկավարության ներկայացուցիչներին: Ըստ հեռուստաընկերության՝ զոհվել է 8 ուղեւոր եւ անձնակազմի 3 անդամ:
Ինչպես հայտնել է փրկարարական օպերացիայի ներկայացուցիչ Շահինա Ֆաթհին, ինքնաթիռում կարող էր 11-20 մարդ լինել: Գործակալության տվյալներով՝ օդանավն իրականացնում էր Շարժա-Ստամբուլ թռիչքը: Ավիավթարը տեղի է ունեցել Չեհարմեհալ եւ Բահթիարիա նահանգում: Գետնին ընկնելուց հետո ինքնաթիռը հրկիզվել է: Դեպքի վայր փրկարարների բրիգադներ են ուղարկվել:

По меньшей мере 11 человек погибли в результате крушения в пассажирского турецкого самолета в Иране. Об этом, как передает ТАСС , сообщил телеканал Sky News Arabiaсо ссылкой на представителей управления гражданской авиации Ирана.
По его данным, погибли восемь пассажиров и три члена экипажа.
Как сообщает представитель спасательной операции Шахина Фатхи на  борту самолета могли находиться от 11 до 20 человек.
По данным агентства, самолет летел по маршруту Шарджа-Стамбул. Крушение воздушного судна произошло в гористой местности в провинции Чехармехаль и Бахтиария. После удара о землю лайнер загорелся. На место происшествия направлены бригады спасателей.