Կենտրոնական Անգլիայում մանկապիղծները 40 տարվա ընթացքում բռնաբարել են մոտ 1000 աղջկա, որոնցից մի քանիսը 11 տարեկանից փոքր են եղել, հաղորդում է Sunday Mirror-ը:
Թելֆորդից օրենսդիր Լյուսի Ալանն ասել է, որ թերթի եզրակացությունները «չափազանց լուրջ եւ ցնցող» եւ հասարակական հետաքննություն է պահանջել: «Ես հարցը բարձրացնելու եմ խորհրդարանում նախարարների հետ եւ ամեն հնարավորություն կօգտագործեմ ապահովելու համար, որ տեղի ունեցածի մասին փաստերը հայտնի դառնան», - գրել է նա իր կայքում:
Վկայակոչելով Թելֆորդի տեղական խորհրդի ֆայլերին՝ Sunday Mirror-ը հաղորդել է, որ սոցծառայությունները, ուսուցիչները եւ հոգեբուժական ծառայության աշխատակիցները իմացել են չարաշահումների մասին, բայց չեն հաղորդել ոստիկանությանը:
Ոստիկանությունը հաղորդել է, որ խնդիրը  «չափազանց լուրջ է», բայց Mirro-ին տրամադրած տեղեկատվությունը նոր չէ եւ մի շարք աղմկահարույց գործերի պատճառով է ի հայտ եկել, ներառյալ 2013-ի վիրահատությունը:
Ըստ հրապարակման՝ աշակերտուհիներից մեկը 4 տարվա ընթացքում 6 անգամ հղիացել է:
«Ինձ ասացին, որ եթե ես ինչ-որ մեկին ասեմ, նրանք կգան իմ փոքր քույրերի հետեւից եւ իմ մայրիկին կպատմեն, որ ես մարմնավաճատուհի եմ», - ասել է աղջիկը:
2014-ին Բրիտանիային ցնցեց հիմնականում ասիացիներից կազմված բանդայի կողմից 1400 երեխաների բռնաբարության մասին  գործը: 2016-ին 8 տղամարդ մեղավոր ճանաչվեց Ռոտերեմում  սեքսուալ բռնության եւ աղջիկներին վախեցնելու համար:

В центральной Англии педофилы в течение 40 лет изнасиловали около 1000 девочек, некоторым из которых было менее 11 лет, сообщает газета Sunday Mirror.
Законодатель Телфорда Люси Аллан заявила, что выводы газеты «чрезвычайно серьезные и шокирующию» и потребовала общественного расследования. «Я подниму вопрос с министрами в парламенте и использую все возможности для обеспечения того, чтобы факты о том, что произошло, стали известны», - написала она на своем веб-сайте.
Ссылаясь на файлы из местного совета в Телфорде, Sunday Mirror сообщила, что социальные службы, учителя и сотрудники психиатрической службы знали о злоупотреблениях, но не сообщили полиции.
Полиция заявила, что проблема «чрезвычайно серьезно», но информация, предоставленная Mirror, не была новой и была вызвана рядом громких дел, включая операцию в 2013 году.
По данным издания,  одна школьница забеременела шесть раз за четыре года.  «Мне сказали, что если я скажу кому-нибудь, чо они придут за моими младшими сестрами и расскажут моей маме, что  я проститутка», - сказала девушка изданию.
В 2014 году Британию потрясало дело о изнасиловании 1400 детей со стороны банды, членами которой были преимущественно азиаты.  Восемь мужчин были признаны виновными в 2016 году за сексуальное насилие и запугивание девочек  в  Ротереме.