Եթե Թեհրանը ստանա միջուկային զենք, Էր Ռիադը կհետեւի նրա օրինակին։ Այս մասին հայտնել է Սաուդյան Արաբիայի գահաժառանգ արքայազն Մոհամեդը CBS This Morning պարբերականին տված հարցազրույցում, որի ամբողջական տարբերակը հեռարձակվելու է մարտի 18-ին, հայտնում է AFP-ն։
Նրա խոսքով՝ Սաուդյան Արաբիան «չի ուզում ձեռք բերել միջուկային ռումբ, բայց եթե Իրանը մշակի միջուկային ռումբ, անկասկած, մենք հնարավորինս շուտ համապատասխան միջոցառումներ կձեռնարկենք»։
Նա նաեւ Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլա Ալի Համենեին անվանել է «նոր Հիտլեր»։
«Նա (Համենեին) ուզում է ստեղծել իր սեփական նախագիծը Մերձավոր արեւելքում, ինչը շատ նման է Հիտլերին, որը նույնպես ձգտում էր նվաճումների»,- ասել է արքայազն Մոհամեդը։ «Աշխարհի ու Եվրոպայի շատ երկրներ չէին հասկանում, թե որքանով վտանգավոր էր Հիտլերը ու ես չեմ ուզում տեսնել նման զարգացումներ Մերձավոր արեւելքում»։

Saudi Arabia's crown prince Mohammed tells Norah O'Donnell his country would get its own nuclear bomb as soon as possible if Iran were to develop a nuclear weapon, CBS This Morning reported.
According to him, "Saudi Arabia does not want to acquire any nuclear bomb, but without a doubt, if Iran developed a nuclear bomb, we will follow suit as soon as possible."
He also called Iran's Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei "the new Hitler" of the Middle East.
"He wants to create his own project in the Middle East very much like Hitler who wanted to expand at the time. Many countries around the world and in Europe did not realize how dangerous Hitler was until what happened, happened. I don't want to see the same events happening in the Middle East," Saudi Arabia's crown prince noted.