Սաուդյան Արաբիայի իշխանություններին հաջողվել է բյուջե վերադարձնել շուրջ 100 միլիարդ դոլար 2017 թվականի 11 արքայազների եւ չորս նախարարների կալանավորումից հետո։ Այս մասին CBS հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում նշել է թագավորության թագաժառանգ Մուհամեդ բեն Սալմանը։
«Գումարը գերազանցում է 100 միլիարդ դոլարը։ Սակայն իրական նպատակն այդ գումարը չէր։ Գաղափարը  գումար ստանալն չէր, այլ կոռումպացված պաշտոնյաներին պատժելն ու հստակ ազդանշան ուղարկելը, որ բոլորը, ովքեր ներքաշված են կոռուպցիոն գործերում, կկանգնեն օրենքի առաջ»,–ասել է նա։
Հիշեցնենք, որ 2017 թվականի նոյեմբերին Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ Մուհամադ բեն Սալմանի գլխավորած Ազգային հակակոռուպցիոն կոմիտեն կալանավորել էր շուրջ 200 մարդու՝ արքայազներ, բարձրաստիճան պաշտոնյաներ եւ գործարարներ։ Նրանց մեղադրել են փողերի լվացման, իշխանության չարաշահման, կաշառակերությւան մեջ։

Mohammad bin Salman bin Abdulaziz Al Saud, the Crown Prince of Saudi Arabia, has told CBS News that the country’s authorities have managed to return about $100 billion to the state budget, after the arrest of eleven princes and four ministers in the year past.
“The amount exceeds $100 billion, but the real objective was not this amount or any other amount,” he said. “The idea is not to get money, but to punish the corrupt and send a clear signal that whoever engages in corrupt deals will face the law.”
In November 2017, Mohammad bin Salman-led National Anti-Corruption Commission of Saudi Arabia arrested about 200 Saudis—princes, senior officials, and businessmen. They were accused of money laundering, abuse of power, and bribery.