ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ մարտի 19-ին, հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ և մեկ անգամ ևս ջերմորեն շնորհավորել նրան վերընտրվելու կապակցությամբ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ռազմավարական գործընկեր, դաշնակից երկու պետությունների ղեկավարները երկուստեք վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու հետևողականորեն խորացնել ու ամրապնդել միջպետական հարաբերությունները և համագործակցությունը, ինչպես նաև ջանքերը՝ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղություն և կայունություն հաստատելու ուղղությամբ:
ՌԴ նախագահի ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ նախագահ Սերժ Սարգսյանը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին:
Նշենք, որ ՌԴ նախագահի ընտրությունները տեղի են ունեցել մարտի 18-ին, որի նախնական արդյունքներով Պուտինն ստացել է ավելի քան 76 տոկոս ձայն:

Президент Армении Серж Саргсян сегодня провёл телефонный разговор с избранным президентом Российской Федерации Владимиром Путиным и ещё раз тепло поздравил его с переизбранием.
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, в ходе телефонного разговора главы двух союзнических государств – стратегических партнёров обоюдно подтвердили готовность последовательно продолжать углублять и укреплять межгосударственные отношения и сотрудничество, а также усилия в направлении установления продолжительного мира и стабильности в регионе.
В связи с победой на выборах президента РФ президент Серж Саргсян также послал поздравительное послание Владимиру Путину.