ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) առառաքելության պատվիրակությանը՝ Հոսեյն Սամիի գլխավորությամբ։
Նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Արժույթի միջազգային հիմնադրամի պատվիրակության հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ԱՄՀ ծրագիրը, որն իր բնույթով առանձնահատուկ է՝ հաշվի առնելով Հայաստանի տնտեսության առաջընթաց զարգացումները: Կողմներն ընդգծել են, որ  ծրագրի նոր բնույթը կարող է որպես դրական ազդակ ծառայել ներդրողների համար:
ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը, նշելով 2017 թվականին արձանագրված աննախադեպ բարձր տնտեսական աճի մասին, շեշտադրել է բարեփոխումների շարունակականության անհրաժեշտությունը։ Ըստ նախարարի՝  Արժույթի միջազգային հիմնադրամը այս գործընթացներում մշտական գործընկեր է: Բարեփոխումների շարունակականությունը հատկապես կարեւորվել է ապագայում ավելի բարձր տնտեսական աճի ցուցանիշներ ապահովելու տեսանկյունից:

МВФ является нашим постоянным партнером. Об этом заявил во время встречи с представителями делегации миссии МВФ во главе с Хоссейном Сами 21 марта министр экономического развития и инвестиций Армении Сурен Караян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства экономического развития и инвестиций Армении, в ходе встречи была обсуждена программа МВФ, которая по своему характеру уникальна, с учетом прогресса экономики Армении. Стороны подчеркнули, что новый характер программы может стать положительным сигналом для инвесторов.
В свою очередь, Караян, напомнив о беспрецедентно высоком экономическом росте в Армении в 2017 году, подчеркнул необходимость продолжения проведения реформ. По его словам, МВФ является постоянным партнером в данных процессах. Важность продолжения реформ особо была отмечена с точки зрения обеспечения в будущем более высоких показателей экономического роста.