Tesla ընկերության բաժնետերերը հավանություն են տվել գլխավոր տնօրեն Իլոն Մասկի համար 10-ամյա փոխհատուցման փաթեթին, որը նրան զրկում է ֆիքսված աշխատավարձից, հայտնում է CNBC հեռուստաալիքը:
Փաստաթղթի համաձայն՝ Մասկը հետագայում կզրկվի երաշխավորված հաստիքային վճարումից եւ փոխհատուցում կստանա ընկերության արժեթղթերի տեսքով՝ կախված նրա կապիտալիզացիայի աճից:
Առաջիկա 10 տարիներին Tesla-ի հիմնադրին նյութական փոխհատուցում կվճարվի նրա սեփականությանը փոխանցելով ընկերության արժեթղթերը: Դա տեղի կունենա 12 տրանշի իրականացման ճանապարհով, որոնցից յուրաքանչյուրը հավասար կլինի ընկերության արժեթղթերի ընթացիկ թվի 1 տոկոսին:
Ըստ որում՝ Մասկն առաջին տրանշը կստանա միայն այն բանից հետո, երբ ընկերության կապիտալիզացիան անցնի 100 մլրդ դոլարից:
ԱՄՆ-ում հետ են կանչում Kia Telluride-ները, որոնք կայանատեղիից գլորվում են
Խնդիրը Kia-ն հայտնաբերել է 2022 թվականին...
AvtoVAZ-ը սկսել է Lada-ի հավաքումն Ադրբեջանում
Ինչպես պարզաբանել են ավտոարտադրողի մամուլի ծառայությունից, սա ընկերության պատմության մեջ Ադրբեջանում Lada-ի արտադրության առաջին նախագիծն է...

Акционеры компании Tesla одобрили 10-летний компенсационный пакет для генерального директора Илона Маска, который лишает его фиксированной зарплаты, сообщает Gazeta  со ссылкой на телеканал CNBC.
Согласно документу, Маск в дальнейшем лишится гарантированного оклада и будет получать компенсацию в форме акций компании в зависимости от роста ее капитализации.
В течение ближайших 10 лет материальная компенсация будет выплачиваться основателю Tesla в форме передачи в собственность акций компании. Это произойдет путем осуществления 12 траншей, каждый из которых будет равен 1% текущего числа акций компании.