Հայտնի թուրք երգչուհի եւ դերասանուհի Զուհալ Օլջային դատապարտել են 10 ամսվա ազատազրկման 2016 թվականին ելույթի ժամանակ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին վիրավորելու համար։ Այս մասին հաղորդում է Hurriyet թերթը։
Օլջայը մեղադրվում է ելույթի ժամանակ երգի տեքստը փոխելու եւ երգի բառերում Էրդողանի անունն ընդգրկելու համար՝ վիրավորական շարժում անելով երգի ժամանակ։ «Ռեջեփ Թայիփ Էրդողան, այս ամենը դատարկություն է, այս ամենը սուտ է, կյանքը կավարտվի մի գեղեցիկ օր եւ դուք կասեք. «Ես մի երազանք ունեի»»,–նշվում էր երգի տեքստում։
Երգչուհին հերքել է մեղադրանքները՝ նշելով, որ օգտագործել է Էրդողանի անունը, քանի որ այն համահունչ է եղել երգի ռիթմին։

Известная турецкая певица и актриса  Захул Олчай приговорена к 10 месяцам лишения свободы за оскорбление президента Реджепа  Тайипа Эрдогана во время выступления в 2016 году, сообщает газета Hurriyet.
Олчай обвинили в том, что она изменила текст своей песни во время выступления, включив туда имя Эрдогана и сделала оскорбительный жест рукой во время пения. «Реджеп Тайип Эрдоган, все это пустота, все это ложь, жизнь закончится в один прекрасный день, и вы скажете: «У меня была мечта», говорилось в песне Олчай.
Сама она отвергает все обвинения, заявляя, что использовала имя Эрдогана, потому что  оно подходило по рифме,  и не преследовала «скрытых или оскорбительных мотивов». По ее словам,  жест рукой был направлен на зрителя.