Ֆիլիպիններում ոստիկանության արշավի ժամանակ սպանվել են թմրանյութերի առեւտրի մեջ կասկածվող 13 մարդ, ավելի քան 100 մարդ էլ կալանավորվել է, գրում է AFP–ն։
Կասկածյալները սպանվել են 8 քաղաքներում իրականացված ոստիկանության արշավի ժամանակ։ Ձերբակալվել է 109 մարդ, նրանց թվում են ինչպես թմրադիլերներ, այնպես էլ թմրամոլներ։
Ֆիլիպինների նախագահ Ռոդրիգո Դուտերտեն 2016 թվականին «պատերազմ» էր հայտարարել թմրանյութերի առեւտրով զբաղվողներին։ Ոստիկանության արշավների ժամանակ սպանվել են ավելի քան 4000 եւ ձերբակալվել ավելի քան 131 հազար մարդ։

В Филиппинах в ходе рейда полиции убиты 13 подозреваемых в наркоторговле, более 100 человек арестованы, сообщает AFP.
Подозреваемые были убиты в ходе рейдов полиции в 8 городах. Арестованы 109 человек, в их числе как наркодилеры, так и наркоманы.
Президент Филиппин Родриго Дутерте в 2016 году объявил «войну» наркоторговцам. В итоге в ходе полицейских рейдов были убиты более 4000 человек, которых подозревали в торговле или употреблении наркотиков, более 131 тысяч арестованы. Обеспокоенные количество внесудебных убийств, правозащитные организации призывают к проведению независимого расследования.