«Սարատովի ավիաուղիներ» ավիաընկերությունը չեղյալ է համարել «6В-2922» Սարատով-Երեւան ամեն շաբաթ իրականացվող չվերթը, հաղորդում է «Վզգլյադ-ինֆո»-ն՝ հղում անելով թռիչքի ուղեւորներին, ովքեր ընկերության կողմից SMS հաղորդագրություն են ստացել: Ըստ վերջինիս՝ դեպի Երեւան չվերթները չեն իրականացվում մարտի 27-ից հոկտեմբերի 23-ը (ինքնաթիռները Հայաստան էին ուղեւորվում ամեն հինգշաբթի): Այս որոշումը վրդովեցրել է հայ համայնքի ներկայացուցիչներին:
Սարատովի «Կռունկ» հայկական համայնքի փոխնախագահ, տարածաշրջանի հանրային պալատի անդամ Արայիկ Քոսյանը վրդովված է «Սարատովի ավիաուղիներ» ավիաընկերության թռիչքի չեղյալ հայտարարման պատճառով: Ըստ նրա, դաշնային իշխանությունների միջամտությունը թույլ կտա շտկել իրավիճակը: «Իմ կարծիքով, հիմա անհրաժեշտ է դիմել դաշնային իշխանություններին, «Աերոֆլոտ» ընկերությանը, որպեսզի նրանք ստանձնեն այդ ուղղությամբ կատարվող չվերթները: Բացի այդ, էթնիկ հայերը դարձել են իրավիճակի պատանդ, մեծ հարց է ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների այցը Հայաստան: Այժմ նոր սեզոն է բացվում, եւ շատ մարդիկ մեզ մոտ են նախատեսում հանգստանալ: Բանն այն է, որ Հայաստանում հանգիստը բավականին թանկ է եւ բավականին մատչելի է բարձր որակի սպասարկմամբ: Այժմ մենք կխորհրդակցենք մեր համայնքի անդամների հետ եւ հնարավոր է, որ ուղերձ պատրաստենք», - նշել է Քոսյանը: Միեւնույն ժամանակ, նա ընդգծել է, որ ավելի վաղ թռիչքները կազմակերպվում էին ձմռանը, ինչը, նրա կարծիքով, տնտեսապես աննպատակահարմար էր:

Авиакомпания «Саратовские авиалинии» отменила еженедельный рейс "6В-2922", следующий из Саратова до Еревана, сообщает «Взгляд-инфо» со ссылкой на пассажиров рейса, которые SMS-сообщение от компании. Согласно последнему, полеты до Еревана не осуществляются с 27 марта до 23 октября (ранее самолеты в Армению летали по четвергам). Эт.о решение возмутило представителей армянскойобщины
Вице-президент СРОО «Армянская община "Крунк"», член Общественной палаты региона Араик Косян возмущен отменой рейса АО "Саратовские авиалинии" до Еревана. По его словам, исправить ситуацию позволит вмешательство федеральных властей. «На мой взгляд, сейчас необходимо обратиться к федеральным властям, к компании "Аэрофлот", чтобы они взяли на себя функции перевозчика по этому направлению. Кроме того, что заложниками ситуации стали этнические армяне, под большим вопросом посещение Армении туристами из России. Сейчас открывается новый сезон и очень много людей планировали отдых у нас. Дело в том, что отдых в Армении довольно недорогой и вполне доступен при высоком качестве обслуживания. Мы сейчас посоветуемся с членами нашей общины и, что не исключено, подготовим обращение», - отметил господин Косян. При этом он подчеркнул, что ранее рейсы были организованы в зимнее время, что, по его мнению, было экономически нецелесообразно.