Բոստոնի հայ համայնքը նախատեսել է Հայոց ցեղասպանության 103-րդ տարելիցին նվիրված մի շարք միջոցառումներ անցկացնել, հաղորդում է  Armenian Weekly–ն։
Ապրիլի 21-ին Բոստոնի հայկական ժառանգության պուրակում տեղի կունենա միջոցառում, որի ժամանակ ելույթով հանդես կգա Մասաչուսեթսի Կոնգրեսի անդամ Դեյվիդ Մուրադյանը եւ  Armenian Weekly–ի գլխավոր խմբագիր Ռուբեն Ջանբազյանը։
Մինչեւ միջոցառումը երիտասարդական հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները Բոստոնում Թուրքիայի գլխավոր հյուպատոսության դիմաց բողոքի ցույց կանցկացնեն՝ ի նշան Հայոց ցեղասպանության ժխտման։
Նախանշված միջոցառումներից մեկ օր առաջ՝ ապրիլի 20-ին Մասաչուսեթս նահանգի Ներկայացուցիչների պալատում տեղի կունենա Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակում եւ ոգեկոչում։

Армянская община Бостона запланирована ряд мероприятий, приуроченных к 103-ей годовщине Геноцида армян в Османской империи, сообщает «Armenian Weekly».
21 апреля в Парке армянского наследия в Бостоне пройдет мероприятие, на котором выступят член Конгресса Массачусетса Дэйвид Мурадян и главный редактор «Armenian Weekly» Рубен Джанбазян.
До мероприятия представители молодежных армянских организаций проведут акцию протеста против отрицания Геноцида армян со стороны Турции. Акция пройдет у генерального консульства Турции в Бостоне.
За день до названных мероприятий, 20 апреля в Палате представителей штата Массачусетс воздадут дань памяти жертвам Геноцида армян.