Երեւանի Ազատության հրապարակում մեկնարկել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հանրահավաքը՝ ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության։
ՔՊ կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Նիկոլ Փաշինյանն իր կողմնակիցների հետ շուրջ երկու շաբաթ քայլել է 214 կմ եւ այսօր հասել է Երեւան։
Նա օրվա ընթացքում ակցիաների է մասնակցել, ապա Ազատության հրապարակում հանրահավաք հրավիրել։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ այսօր առավոտյան մի խումբ ուսանողներ դասադուլ են հայտարարել, ապա գնացել դիմավորելու քայլերթով Երեւան մտնող Նիկոլ Փաշինյանին ու նրա աջակիցներին:
Նշենք, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, մարտի 31-ից քայլարշավ է սկսել Հայաստանի քաղաքներով, որը կավարտվի ապրիլի 13-ին Ազատության հրապարակում շուրջօրյա հանրահավաքներով: Նանք հայտարարել են, որ մտադիր են ապրիլի 17-ին շրջափակել ԱԺ շենքը, նաեւ պատգամավորների տները եւ թույլ չտալ, որ նրանք մասնակցել ԱԺ-ում վարչապետի ընտրությանը: «Ելք» դաշինքի մյուս երկու կուսակցությունները՝ «Լուսավոր հայաստանը» եւ «Հանրապետությունը» չեն միացել այս պայքարին:

YEREVAN. – The Civil Contract Party's rally against nomination of ex-President Serzh Sargsyan as Prime Minister has kicked off in Yerevan’s Liberty Square.
Members of the party administration headed by Armenian MP Nikol Pashinyan have walked over 214 km for two weeks and reached Yerevan on Friday.
Civil Contract Party members headed by Nikol Pashinyan have been rallying throughout Armenia since March 31. The march ended by a rally in Liberty Square.
Earlier they declared an intention to surround the parliament building as well as the houses of MPs on April 17 to prevent them from voting on the candidacy of Serzh Sargsyan who was nominated by the ruling party for the post of a PM.