Ուֆայի ռեստորանում ապրիլի 13-ին տեղի ունեցած ողբերգության հետեւանքով Հայաստանից աշխատելու նպատակով քաղաք տեղափոխված Անի Պետրոսյանը կորցրեց ամուսնուն եւ հորը, որոնք նույն հերթափոխով բրիգադում էլեկտրիկ էին աշխատում: Կինը երեք երեխա ունի:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը վկայակոչելով Հայաստանի ԱԻՆ-ին հաղորդել էր, որ Ուֆայում ռեստորանային համալիրի ջրհորում աշխատանքներ իրականացնելիս մահացել է 5 հայ, եւս մեկը վիրավորվել է:
Նախնական տվյալներով՝ տղամարդիկ թունավորվել են շմոլ գազից: Ըստ տեղական լրատվամիջոցների՝ բոլոր աշխատակիցներն առանց դիմակների էին եւ համապատասխան հանդերձանքի:
Տեղում աշխատում են քննիչները, տարածքը շրջափակված է, զոհվածների հարազատները հարցաքննվում են:
Չհաստատված տեղեկությունների համաձայն`մահացածների թվում ռեստորանային համալիրի սեփականատիրոջ որդին է:
Նախաքննական հետաքննության արդյունքների հիման վրա տարածքային Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել «անզգուշությամբ երկու կամ ավելի անձանց մահ պատճառելու» հոդվածով:
Bashinform.ru-ն տեղեկացնում է, որ հաստատության աշխատակիցներից մեկը իջել է ջրհորը ջուրը միացնելու համար եւ գիտակցությունը կորցրել է: Տեսնելով դա՝ մյուս աշխատակիցները իջել են նրան օգնելու, սակայն նույնպես ուշագնաց են եղել: Փրկարարները ջրհորից հանել են 4 մարդու մարմին: Երկու տուժածներին հոսպիտալացրել են, մեկը մահացել է, մյուսը՝ վերակենդանացման բաժանմուքնում է:

Переехавшая из Армении в Уфу  на заработки  Ани Петросян в результате   трагедии, произошедшей 13 апреля  в уфимском ресторане потеряла мужа и отца, которые работали в бригаде электриков в одну смену. У женщины остались трое детей.
Ранее Новости Армении-NEWS.am со ссылкой на  пресс-службу Министерства чрезвычайных ситуаций Армении сообщали о том, что 5 армян погибли и еще один пострадал при спуске в канализационный колодец ресторанного комплекса в столице Башкортостана – Уфе. 4 из погибших граждане Армении.
Предварительно, мужчины отравились непригодным для дыхания угарным газом. По информации местных СМИ, все работники были без защитных масок и соответствующего снаряжения.
На месте работают следователи, опрашиваются родственники погибших.
По неподтвержденной информации, в числе погибших – сын владельца ресторанного комплекса.
На место инцидента выехала следственная группа в составе следователя и следователей-криминалистов.
Территория оцеплена, опрашиваются родственники погибших.
По результатам доследственной проверки региональный Следственный комитет возбудил уголовное дело по статье «причинение смерти по неосторожности двум или более лицам». Назначен ряд экспертиз.
Как передает информационное агентство Башинформ.рф.один из работников заведения стал спускаться в колодец, чтобы включить воду, и потерял сознание. Увидев это, остальные сотрудники бросились ему на помощь, но также потеряли сознание. Прибывшие на место спасатели достали тела четырех человек. Двоих пострадавших госпитализировали: один скончался, другой находится в реанимации.