Գյումրիի լրագրողների «Ասպարեզ» ակումբի նախագահ Լեւոն Բարսեղյանն այսօր՝ ապրիլի 23-ին, կալանավորվել է: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է նրա պաշտպան Արաքս Մելքոնյանը:
Լեւոն Բարսեղյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 1-ին (Զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելը) եւ 225,1-րդ հոդվածի 1-ին (Օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաքը դիտավորությամբ կազմակերպելը և անցկացնելը) եւ 2-րդ (Հավաքը դադարեցնելու վերաբերյալ ոստիկանության ներկայացուցչի օրինական որոշմանը չենթարկվելուն ուղղված կոչերը) մասերով:

Председателя гюмрийского клуба журналистов «Аспарез» Левона Барсегяна 23 апреля арестовали. Об этом на своей странице в «Facebook» написала  адвокат Левона Барсегяна Аракс Мелконян.
Левону Барсегяну предъявлено обвинение по части 1 статьи 225 (организация массовых беспорядков), части 1 статьи 225,1 (преднамеренная организация и проведение митинга с нарушением установленного законом порядка) и части 2 статьи 225,1 (призывы к не подчинению законному решению представителя Полиции о прекращении акции)  УК Армении.
Левону Барсегяну предъявлено обвинение: орган предварительного следствия подал ходатайство об аресте