Վարչապետի պաշտոնում Ժողովրդի թեկնածուի ընտրության հարցը կլուծվի հրապարակում: Այս մասին հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ հարցազրույցում՝ ընդգծելով, որ ներակայումս իրականացվել է առաջադրված պայմաններից միայն մեկը, այն է՝ Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը:
Հարցին, թե ՀՀԿ-ն կփորձի պահել իշխանությունը, և կփորձի փոխզիջումներ գտնել, կգնա՞ արդյոք նա այդ քայլին, Փաշինյանը պատասխանել է, որ անցումային շրջանն արդեն անցել է:
«Անցումային շրջանն արդեն անցել է: Այս իրավիճակում դա խելամիտ չի լինի փորձել պահպանել իր դիրքերը: Ես չեմ ուզում կոպիտ բառեր օգտագործել, բայց ժողովուրդը հաղթել է, և դա պետք է հաշվի առնել»,-ասել է Փաշինյանը:

YEREVAN.- The issue of electing a candidate for the post of Prime Minister will be resolved in the square,Nikol Pashinyan stated in an interview with RFE / RL, emphasizing that only one of the listed conditions - Serzh Sargsyan's resignation - was implemented.
Asked what he will do if the RPA tries to keep the power and tries to find a compromise, Pashinyan noted that the transition period has already passed.
"The transition period has already passed. In this situation it is inappropriate to keep the position. I do not want to use harsh words, but people won, and this should be taken into consideration," said Pashinyan.