Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը մտադիր է ոչ պաշտոնական բանակցություններ անցկացնել Ռուսաստանի իշխանության ներկայացուցիչների հետ։ Այս մասին հայտնում է «Ինտերֆաքսը»՝ վկայակոչելով դիվանագիտական շրջանակներում իր աղբյուրին։
«Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը երեկ երեկոյան ժամանել է Մոսկվա։ Այսօր նախատեսված են մի շարք հանդիպումներ ռուսական պաշտոնատար անձանց հետ»,–ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Նրա տվյալներով՝ բանակցությունների առանցքում կլինեն Հայաստանի ներքաղաքական ճգնաժամին եւ հայ–ռուսական դաշնակցային հարաբերություններին վերաբերող հարցեր։

И.О. главы МИД Армении Эдвард Налбандян намерен провести неофициальные переговоры с представителями российской власти. Об этом сообщает «Интерфакс»  со ссылкой на информированные источники в дипломатических кругах.
«Глава МИД Армении прибыл в Москву накануне вечером. На сегодня запланирован ряд его встреч с российскими официальными лицами», - сказал собеседник агентства. По его данным, в центре переговоров будут вопросы, связанные с внутриполитическим кризисом в Армении и российско-армянскими союзническими отношениями.
Вечером 25 апреля состоялся телефонный разговор президентов РФ и Армении Владимира Путина и Армена Саркисяна.