Հայտնի չէ, թե արդյոք նախօրեին գանգուղեղային ծանր վնասվածքով «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն տեղափոխված 48-ամյա տղամարդը եղե՞լ է ցույցի մասնակից, թե ոչ: Այս մասին NEWS.am Medicine-ի թղթակցին հայտնեց «Էրեբունի» ԲԿ տնօրեն Միքայել Մանուկյանը:
Տղամարդուն անգիտակից վիճակում գտել են Տիգրան Մեծ փողոցի մոտ, եւ նրան շտապ օգնության մեքենայով հիվանդանոց են տեղափոխել: Նա գանգուղեղային ծանր վնասվածք ունի, ուղեղի արյան զեղում, գլխի վրա բազմաթիվ արյունահավաքներ:
Ինչպես հայտնեց Միքայել Մանուկյանը, այս պահին տղամարդու վիճակը ծանր է: Նա վերակենդանացման բաժանմունքում է, միացված է թոքերի արհեստական օդափոխության սարքին: Նա երեկվանից գիտակցության չի եկել, եւ ո՛չ, բժիշկները, ո՛չ հարազատները տեղյակ չեն, թե նրա հետ կոնկրետ ինչ է պատահել: Արդյոք բողոքի ցույցերին մասնակցել է, ինչ-որ մեկի հետ կռվել է՝ առայժմ հայտնի չէ:
Մեկ այլ հիվանդ, որն այժմ «Էրեբունի» ԲԿ-ում բուժում է ստանում, իսկապես ցույցերին մասնակցել է. 79 տարեկան տղամարդը հոսպիտալացվել է ապրիլի 22-ին ոտքի կոտրվածքով: Ամսի 23-ին նրան վիրահատել են: Նրա վիճակը հիմա կայուն է, հիվանդասենյակում է եւ շուտով դուրս կգրվի:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր Առողջապահության նախարարությունը, ապրիլի 25-ի ժամը 18.30-ի դրությամբ Երեւանի բժշկական կենտրոններում բուժում է ստանում 6 քաղաքացի, որոնք տարբեր օրերի տուժել են բողոքի ցույցերի ժամանակ:
Ապրիլի 25-ին «Էրեբունի» ԲԿ է ընդունվել 3 քաղաքացի: Համապատասխան օգնություն ստանալուց հետո երկուսը դուրս են գրվել: Տուժածներից մեկին գտել են անգիտակից վիճակում, եւ նրա վիճակը ծանր է:

Неизвестно, был ли 48-летний мужчина, госпитализированный вчера, 25 апреля, в МЦ «Эребуни» с тяжелой черепно-мозговой травмой, участником демонстраций в Ереване. Об этом корреспонденту NEWS.am Medicine рассказал директор медцентра «Эребуни» Микаэл Манукян.
Мужчину этого нашли без сознания возле улицы Тиграна Меца, и карета скорой помощи привезла его в больницу. У него серьезная черепно-мозговая травма, переломы костей черепа, кровоизлияние в мозг, многочисленные гематомы на голове.
Как сообщил Микаэл Манукян, состояние мужчины на данный момент оценивают как тяжелое. Он лежит в отделении реанимации, подключенный к аппарату ИВЛ. Со вчерашнего дня он не приходил в сознание, и ни врачи, ни родственники мужчины не знают, что именно с ним произошло. Участвовал ли он в акциях протеста, дрался ли с кем-то или упал – пока неизвестно.
Другой пациент, получающий сейчас лечение в МЦ «Эребуни», действительно участвовал в акциях протеста: мужчина 79 лет был госпитализирован 22 апреля с переломом ноги. 23 числа его прооперировали. Сейчас его состояние стабильное, он лежит в палате и в скором будущем будет выписан.
Как сообщило ранее Министерство здравоохранения, по положению на 18.30 25 апреля в медцентрах Еревана получают лечение 6 граждан, пострадавших в ходе акций протеста в разные дни.
В медцентр «Эребуни» 25 апреля поступило трое граждан. Двое выписались после получения соответствующей помощи. Одного из пострадавших нашли без сознания, и его состояние тяжелое.