Հունվարի 18-ին Հայաստանի առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ԵԽ Մարդու իրավունքների հանձնակատար Թոմաս Համարբերգի հետ:
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀԱԿ-ից, հանդիպմանը քննարկվել են քաղբանտարկյալների ազատ արձակման, Մարտի 1-ի սպանությունների բացահայտման, մարտիմեկյան իրադարձություններին բանակի ներգրավվման, մամուլի եւ հավաքների ազատության խնդիրները:
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայ Ազգային Կոնգրեսի կենտրոնական գրասենյակի ներկայացուցիչներ Լեւոն Զուրաբյանը, Դավիթ Շահնազարյանն ու Վլադիմիր Կարապետյանը:

Первый президент Армении Левон Тер-Петросян сегодня, 18 января, встретился с комиссаром Совета Европы по правам человека Томасом Хаммарбергом.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в Армянском национальном конгрессе (АНК), на встрече были обсуждены вопросы освобождения политзаключенных, раскрытия убийств 1 марта, вовлечения армии в события 1 марта, а также вопросы свободы прессы и проведения митингов в Армении.
Во встрече приняли участие представители офиса Армянского национального конгресса Левон Зурабян, Давид Шахназарян и Владимир Карапетян.