ՌԴ Պետդումայի միջազգային հարցերով կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Սլուցկին ակնկալում Է, որ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում Նիկոլ Փաշինյանի ընտրվելուց հետո Ռուսաստանի եւ Հայաստանի դաշնակցային հարաբերությունները կպահպանվեն ու կզարգանան, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Փաշինյանին Հայաստանի վարչապետ ընտրելը, անշուշտ, այդ երկրի ներքին գործն Է: Մեր կողմից մենք ակնկալում ենք մեր երկկողմ հարաբերությունների պահպանում և ամրապնդում, ռազմավարական գործընկերության ուղեգծի շարունակում, ԵԱՏՄ-ի եւ ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում փոխգործակցության զարգացում»,-մայիսի 8-ին լրագրողներին հայտարարել Է Սլուցկին:
Նրա խոսքով՝ «դրա հույսը տալիս Է նախեւառաջ հայկական կառավարության նոր ղեկավարի դիրքորոշումը, որը հավաստիացրել Է, որ Երեւանի համար գերակա են մնում դաշնակցային հարաբերությունները Մոսկվայի հետ»: «Ռուսաստանը եւ Հայաստանը պատմականորեն միասին են եղել, միասին Էլ կերտելու ենք մեր ապագան»,-ընդգծել Է Լեոնիդ Սլուցկին:

Председатель комитета Госдумы по международным делам Леонид Слуцкий рассчитывает на сохранение и развитие союзнических отношений России и Армении после избрания на пост премьер-министра страны Никола Пашиняна, передает ТАСС.
«Избрание премьер-министром Армении Пашиняна - безусловно, внутреннее дело этой страны. Со своей стороны мы рассчитываем на сохранение и укрепление наших двусторонних отношений, на продолжение курса на стратегическое партнерство, на развитие взаимодействия в рамках ЕАЭС и ОДКБ», - заявил Слуцкий.
По его словам, «на это позволяет надеяться, прежде всего, позиция самого нового главы армянского правительства, который заверил, что приоритетом для Еревана остаются союзнические отношения с Москвой». «Россия и Армения исторически были вместе, вместе нам строить и наше будущее», - подчеркнул Слуцкий.