Պաշտպանական բանակի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում մայիսի 13–ին հակառակորդի արձակած կրակոցից ծանր վիրավորում ստացած Շամխալ Պետրոսյանը տեղափոխվում է Երեւան:
«Նախորդ օրը վիրավորում ստացած զինծառայող Շամխալ Սեյրանի Պետրոսյանը հենց հիմա տեղափոխվում է Երևան»,- իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ զինծառայողի վիճակը կայուն ծանր է:
Ավելի վաղ NEWS.am–ը գրել էր, որ ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մայիսի 13–ին հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային ծանր վիրավորում է ստացած զինծառայող, 1998թ. ծնված Շամխալ Սեյրանի Պետրոսյանը:

YEREVAN. – Republic of Artsakh Defense Army (Nagorno-Karabakh Republic DA) serviceman Shamkhal Petrosyan, who sustained a severe gunshot wound on May 13, on Tuesday is transferred to Armenia’s capital city of Yerevan.
“Military serviceman Shamkhal Petrosyan, who sustained an injury the previous day, is being transferred to Yerevan right now,” wrote Artsrun Hovhannisyan, spokesperson for the Minister of Defense of Armenia, on his Facebook page.
The soldier is in critical but stable condition.
As reported earlier, Shamkhal Petrosyan (born in 1998) was severely wounded on May 13, at the protection area of a DA military unit, and as a result of a shot fired by the Azerbaijan armed forces.