Մենք մշտապես փոխանակվում ենք ինֆորմացիայով Ազգային անվտանգության ծառայության հետ։ Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 21-ին, Ազգային ժողովում նշել է Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը:
Դիտարկմանը, թե ԱԱԺ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը խոստացել է լուրջ բացահայտումներ անել ստվերի դեմ պայքարում՝ բացահայտել կոռուպցիոն շղթան և բացահայտվել են 350 անձանց հետ կապված տվյալներ, որոնց անձնագրերն օգտագործվել են՝ խոշոր բիզնեսներ են ստեղծվել, Արթուր Ջավադյանն ասաց. «Քննություն է ընթանում, թե ԱԱԾ-ն, թե քննչական մարմինները, պատկան մարմինները  պատասխան կարող են տալ դրա կապակցությամբ, մենք դրանով չենք զբաղվում: Ինչ վերաբերում է մեր կողմից տրվող եւ փոխանակվող ինֆորմացիային, մենք ունենք որոշակի ինֆորմացիայի զանգված, որը փոխանակում ենք, գիտեք՝ ֆինանսական հետախուզության որոշ հարցերով մենք ենք զբաղվում։ Սա ավելի շատ վերաբերում է տեռորիզմի ֆինանսավորմանը եւ փողերի լվացման ոլորտում որեւէ ինֆորմացիայի եւ էդ մասով մենք որեւէ խնդիր չունենք,
մենք  համագործակցում ենք թե ՀՀ , թե ՀՀ-ից դուրս գործող բոլոր իրավապահ մարմինների հետ»:
Ինչ վերաբերում է երկրից 10 միլիարդ դոլարի արտահոսքի մասին լուրերին, նա ասաց, որ նման բան չկա, քանի որ երկրում չկա մի գործարար, որն այդքան գումար կունենա:
Իսկ առհասարակ կապիտալի արտահոսքին անդրադառնալով ասել է. «Ոչ կանխիկ ձեւով արտահոսքը, ամբողջությամբ մեր կողմից հսկվում է, մենք դա տեսնում ենք»,-նշեց ԿԲ նախագահը:
Իսկ առհասարակ կապիտալի արտահոսքին անդրադառնալով ասել է. «Ոչ կանխիկ ձեւով արտահոսքը, ամբողջությամբ մեր կողմից հսկվում է, մենք դա տեսնում ենք»,-նշեց ԿԲ նապագահը:

YEREVAN. – The Central Bank exchanges information with the National Security Service, said the head of the Armenian Central Bank Arthur Javadyan, presenting an annual report on the Central Bank activities in the parliament Monday.
Commenting on newly appointed National Security Service director Arthur Vanetsyan’s statement that 350 entrepreneurs do not pay taxes, Javadyan noted that this case is under investigation by both the National Security Service and the investigative authorities.
“As for the information we provide and transmit, we transmit part of the information, as you know, we are engaged in some financial intelligence issues. It mostly concerns terrorism financing and money laundering, in this regard we are working with all law enforcement agencies in Armenia and abroad,” Javadyan noted.
Asked to comment on the rumors about a $10-billion outflow, the head of Central Bank noted that the reports are untrue, because there is not a single entrepreneur in the country who has funds of such quantity.