Մենք մշտապես փոխանակվում ենք ինֆորմացիայով Ազգային անվտանգության ծառայության հետ։ Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 21-ին, Ազգային ժողովում նշել է Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը:
Դիտարկմանը, թե ԱԱԺ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը խոստացել է լուրջ բացահայտումներ անել ստվերի դեմ պայքարում՝ բացահայտել կոռուպցիոն շղթան և բացահայտվել են 350 անձանց հետ կապված տվյալներ, որոնց անձնագրերն օգտագործվել են՝ խոշոր բիզնեսներ են ստեղծվել, Արթուր Ջավադյանն ասաց. «Քննություն է ընթանում, թե ԱԱԾ-ն, թե քննչական մարմինները, պատկան մարմինները  պատասխան կարող են տալ դրա կապակցությամբ, մենք դրանով չենք զբաղվում: Ինչ վերաբերում է մեր կողմից տրվող եւ փոխանակվող ինֆորմացիային, մենք ունենք որոշակի ինֆորմացիայի զանգված, որը փոխանակում ենք, գիտեք՝ ֆինանսական հետախուզության որոշ հարցերով մենք ենք զբաղվում։ Սա ավելի շատ վերաբերում է տեռորիզմի ֆինանսավորմանը եւ փողերի լվացման ոլորտում որեւէ ինֆորմացիայի եւ էդ մասով մենք որեւէ խնդիր չունենք,
մենք  համագործակցում ենք թե ՀՀ , թե ՀՀ-ից դուրս գործող բոլոր իրավապահ մարմինների հետ»:
Ինչ վերաբերում է երկրից 10 միլիարդ դոլարի արտահոսքի մասին լուրերին, նա ասաց, որ նման բան չկա, քանի որ երկրում չկա մի գործարար, որն այդքան գումար կունենա:
Իսկ առհասարակ կապիտալի արտահոսքին անդրադառնալով ասել է. «Ոչ կանխիկ ձեւով արտահոսքը, ամբողջությամբ մեր կողմից հսկվում է, մենք դա տեսնում ենք»,-նշեց ԿԲ նախագահը:
Իսկ առհասարակ կապիտալի արտահոսքին անդրադառնալով ասել է. «Ոչ կանխիկ ձեւով արտահոսքը, ամբողջությամբ մեր կողմից հսկվում է, մենք դա տեսնում ենք»,-նշեց ԿԲ նապագահը:

Мы всегда обмениваемся информацией со Службой национальной безопасности. Об этом заявил глава Центрального банка Армении Артур Джавадян 21 мая в НС.
На замечание о том, что директор СНБ Артур Ванецян обещал сделать серьезные разоблачения касательно вывода коррупции из тени, раскрыть коррупционные цепочки и данные о 350 лицах, чьи паспорта использовались для создания крупного бизнеса, Джавадян заявил, что идет следствие, и компетентные органы могут дать ответы на интересующие вопросы, а ЦБ этим не занимается. «Что касается предоставляемой и передаваемой нами информации, часть ее мы передаем, как вы знаете – некоторыми вопросами финансовой разведки мы занимаемся. Это больше касается финансирования терроризма и отмывания денег, по этой части мы сотрудничаем со всеми правоохранительными органами в Армении и за ее пределами», - отметил Джавадян.
Что касается слухов об утечке 10 млрд долларов, он отметил, что ничего подобного нет, поскольку в стране нет ни одного предпринимателя, который бы располагал такой суммой. Говоря в целом об утечке капитала, Джавадян заявил, что денежные переводы контролируются.