ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը մայիսի 22-ին ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող եւ ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Շոմբի Շարփի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարարը բարձր է գնահատել Արդարադատության նախարարության եւ ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի միջեւ համագործակցության ներկայիս մակարդակն ու ընդգծել, որ համատեղ իրականացվող ծրագրերը շարունակվելու են ավելի մեծ պատասխանատվությամբ: Արտակ Զեյնալյանը նշել է, որ Նախարարության առաջիկա աշխատանքներն ուղղված են լինելու դատական եւ քրեակատարողական համակարգերի կատարելագործմանը, արդարադատության մատչելիության ապահովմանն ու պետության կողմից մատուցվող ծառայությունները ՀՀ քաղաքացիներին ավելի հասանելի դարձնելուն:
Շոմբի Շարփը ՄԱԿ-ի անունից շնորհավորել է Արտակ Զեյնալյանին նշանակման կապակցությամբ  եւ նախարարի հետ քննարկել ընտրական գործընթացում, կոռուպցիայի դեմ պայքարի, հանրային հատվածում նորարական լուծումների ներդրման եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտներում ՄԱԿ-ի եւ ՄԱԶԾ-ի հնարավոր աջակցությանը վերաբերող հարցեր:
Հանդիպման ավարտին արդարադատության նախարարն ու Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողը վերահաստատել են վերոնշյալ ոլորտներում համագործակցությունը խորացնելու պատրաստակամությունը:

Министр юстиции Армении Артак Зейналян  принял делегацию во главе с постоянным координатором ООН в Армении, постоянного представителя Программы развития ООН (ПРООН) в Армении Шомби Шарпа. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили 22 мая в пресс-службе Министерства юстиции.
Министр высоко оценил нынешний уровень сотрудничества между министерством юстиции и офисом ООН в Армении и подчеркнул, что совместные программы будут продолжаться реализовываться с большей ответственностью.
Зейналян отметил, что предстоящие работы министерства будут направлены на совершенствование судебной и пенитенциарной систем, обеспечение доступности правосудия и чтобы государственные услуги также были более доступными для граждан Армении.
В свою очередь, Шумби Шарп, от имени ООН поздравил Артака Зейналяна с его назначением и обсудил вопросы по борьбе с коррупцией, внедрение инновационных решений в общественном секторе и возможной поддержки Организации Объединенных Наций и ПРООН в сфере защиты прав человека.
По завершении встречи министр юстиции и постоянный координатор ООН в Армении подтвердили свою приверженность и готовность для дальнейшего углубления сотрудничества в вышеупомянутых сферах.