Հունիսի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թեմուր Ուրազաևին և ՀՀ-ում ՂՀ-ի դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Մուխտար Մայկեևին:
Թեմուր Ուրազաևը շնորհավորել է Դավիթ Տոնոյանին պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ պետական պատասխանատու գործունեության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է հայ-ղազախական դաշնակցային հարաբերությունները և հավաստիացրել, որ դրանք այսուհետ ևս ընդլայնվելու և զարգանալու են` իրացնելով մի շարք ուղղություններում առկա մեծ ներուժը: Ընդգծվել է երկու երկրների համագործակցության կարևորությունը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության և այլ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում:
Կարծիքներ են փոխանակվել նաև միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

YEREVAN.- Armenian Defence Minister Davit Tonoyan received on Tuesday Kazakhstan's Ambassador to Armenia, Timur Urazyaev and Military Attaché of the Embassy of Kazakhstan in Armenia, Colonel Mukhtar Maikeyev.
Timur Urazyaev congratulated Davit Tonoyan on being appointed to this responsible position wishing him efficient work.
During the meeting, the Defence Minister stressed the importance of the Armenian-Kazakh allied the relation and assured that they will be further expanded and developed, realizing the great potential in a number of directions. The importance of cooperation between the two countries within the framework of the Collective Security Treaty Organization and other international organizations was also highlighted.