Լեհաստանի պաշտպանության նախարար Մարիուշ Բլաշչակը հաստատել է, որ ձգտում են երկրում ԱՄՆ մշտական ռազմաբազաների տեղակայմանը, հայտնում է Լեհական ռադիոն:
Նրա խոսքով՝ սա կարեւոր է Լեհաստանի եւ լեհերի անվտանգության համար: «Մենք ձգտում ենք, որ ՆԱՏՕ-ի շրջանակում հարաբերությունները լինեն հնարավորինս ամուր,- հավելել է նա: - Առանց ԱՄՆ-ի ՆԱՏՕ չկա»:
Բլաշչակի խոսքով՝ անվտանգությունը Լեհաստանի կառավարության առաջնահերթությունն է: Այս պատճառով երկիրն աշխատում է բանակի թվաքանակի մեծացման ուղղությամբ, նոր սպառազիինություն է ձեռք բերում, նոր բազաներ է կառուցում եւ բարեփոխում է զորավարժարանները:

Министр обороны Польши Мариуш Блащак подтвердил, что республика стремится к появлению в стране постоянных военных баз США, передает ТАСС  со ссылкой на Польского радио.
По его словам,  это важно для безопасности Польши и поляков. «Мы стремимся к тому, чтобы отношения в рамках НАТО были как можно крепче, - добавил министр. - Нет НАТО без США».
По словам Блащака, безопасность - это приоритет польского правительства. Поэтому страна работает над увеличением численности армии, приобретает новое вооружение, модернизирует инфраструктуру, строит новые базы и обновляет полигоны.