Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի նախագահ Տակեիկո Նակաոյի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը կարեւորել է Ասիական զարգացման բանկի հետ ակտիվ փոխգործակցությունն ու ընդգծել, որ բանկի օժանդակությամբ մեր երկրի տնտեսության մեջ կյանքի են կոչվել բազմաթիվ խոշոր ծրագրեր, այդ թվում՝ մասնավոր հատվածի ներգրավմամբ: Նիկոլ Փաշինյանը շեշտել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է ԱԶԲ-ի հետ համագործակցության շարունակական զարգացմամբ եւ վերջինիս կողմից հայաստանյան մասնավոր հատվածի ֆինանսավորման ծավալների ընդլայնմամբ:
Տակեիկո Նակաոն իր հերթին նշել է, որ Հայաստանի հետ արդյունավետ համագործակցություն է ձեւավորվել մի շարք ոլորտներում եւ հավելել, որ ԱԶԲ-ն պատրաստակամ է շարունակել եւ ընդլայնել օժանդակությունը ՀՀ կառավարության նախաձեռնություններին: Պարոն Նակաոն հավելել է նաեւ, որ ԱԶԲ-ն պատրաստվում է ընդլայնել Հայաստանի մասնավոր հատվածի համար ֆինանսական միջոցների ծավալները:
Զրուցակիցները կարեւորել են համագործակցությունը ենթակառուցվածքների զարգացման, գյուղատնտեսության, էներգետիկայի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, զբոսաշրջության, առողջապահության, կրթության եւ այլ ոլորտներում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող տարբեր հարցեր: Նիկոլ Փաշինյանը եւ ԱԶԲ նախագահն անդրադարձել են Հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու կառուցման ծրագրի ընթացքին:

The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, received a delegation, led by president Takehiko Nakao of the Asian Development Bank (ADB).
The premier underscored the active collaboration with ADB and he stressed that with the latter’s assistance, numerous major projects have been implemented in Armenia’s economy. Also, Pashinyan noted that the Armenian government looks toward a continued development of cooperation with ADB, and the expansion of this bank’s funding to Armenia’s private sector.
Nakao, in turn, said productive cooperation has been established with Armenia, and he added that ADB is willing to extend its assistance to Armenian government initiatives and expand its funding to Armenia’s private sector.
The interlocutors attached importance to cooperation in several domains, and they discussed bilateral cooperation.
In addition, the Armenian PM and the ADB president reflected on the course of the North-South Highway construction project in Armenia.