Հայաստանի Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանն ավելորդ է համարում մեկնաբանություններ տալ ադրբեջանական ուժերի կուտակումների վերաբերյալ:
Լրագրողների հետ զրույցում Գլխավոր շտաբի պետը հավաստիացրեց, որ իրավիճակի զգալի փոփոխություններ չկան: Նրա խոսքով՝ ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը պարբերաբար տեղեկացնում է իրավիճակի մասին, այսինքն այժմ `առանց ավելորդ մեկնաբանությունների: Հատուկ կուտակումներ չկան, անհանգստանալու առիթներ՝ եւս, կարծում է Արտակ Դավթյանը: «Մենք որոշումներ ենք կայացնում ըստ իրավիճակի զարգացման»,- ասաց Դավթյանը:
Պատասխանելով Նախիջեւանի ուղղությամբ իրավիճակի վերաբերյալ հարցին, ՀՀ ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետը հայտարարեց, որ իրավիճակը վերահսկվում է:

Начальник Генштаба ВС Армении Артак Давтян считает лишним комментарии по поводу скоплений азербайджанских сил.
В беседе с журналистами начальник ГШ заверил, что существенных изменений ситуации нет. По его словам, Армия обороны НКР периодически сообщает о ситуации, поэтому сейчас  без лишних комментариев. Особых скоплений нет, поводов для беспокойства также, считает Артак Давтян. По его словам, ситуация под контролем. «В соответствии с развитием ситуации принимаем решения», - заявил Давтян.
Отвечая на вопрос о ситуации на нахиджеванском направлении, начальник ГШ заявил, что и там ситуация находится под контролем.