«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Քաղաքական պաշտոններից, հետո նաեւ այսպես կոչված երկրորդ էշելոնից զատ նոր իշխանությունները ձեռնամուխ են եղել նաեւ նրանց պաշտոնազրկմանը, ովքեր իրենց ենթակայության տակ թեկուզ հինգ աշխատակից ունեն, այսինքն՝ տարբեր կառույցների վարչությունների ու բաժինների պետերին:
Հատկապես Բաղրամյան 26–ում ու կառավարության աշխատակազմում, մեր տեղեկություններով, այդ գործընթացն ուղղակի տոտալ բնույթ է կրում, թեպետ մյուս գերատեսչություններն էլ բացառություն չեն:
Ընդ որում, այստեղ արդեն խոսքը կուսակցականության մասին չէ, այլ «հնության»: Մեզ հետ զրույցում երկար տարիներ նախագահականում (հետո նաեւ վարչապետի աշխատակազմում), այսինքն՝ Բաղրամյան 26–ում աշխատած, չափազանց փորձառու, անկուսակցական, պատասխանատու պաշտոն զբաղեցրած աշխատողներից մեկը նշեց, որ իրեն բառացիորեն ասել են, թե իր դեմ ոչինչ չունեն, ինքն իրոք պրոֆեսիոնալ է, կարող է մեծապես օգտակար լինել: Բայց...
«Բա որ դրսից գան ու տեսնեն հին դեմքեր են մնացել, ի՞նչ կմտածեն մեր մասին»,–ասել են նրան: Ու որ շատ չվիրավորվի, նույնիսկ կատակ են արել, թե «մենակ կոնյակի հինն է լավը»: Դրա համար էլ այսօր պետական կառավարման մի շարք օղակներում աջ ձեռքը չգիտի, թե ինչ է անում ձախը, ասաց մեր զրուցակիցը»:

YEREVAN. – Aside from the political positions—and then the “second echelon,” the new authorities have started the dismissal of the heads of departments and divisions of various state-run agencies as well, reported Past (Fact) newspaper of Armenia.
“According to our information, this process is of simply a total nature (…) especially at 26 Baghramyan [Avenue—in capital city Yerevan, the official address of the Office of the President of Armenia], and in the government staff.
“Moreover, here it is not about [political] party affiliation, but ‘antiquity.’ In a conversation with us, one of the extremely seasoned, nonpartisan workers who worked for many years in the presidential palace (…) noted that he was literally told that they have nothing against him, he is really a professional, he can be of great help. ‘But if they come from outside and see old faces have remained, what will they think of us?’ he was told. And so that he does not get too offended, they even joked that, ‘solely old brandy is good,’” wrote Past.