Տեղյակ եմ ՀՀԿ խմբակցության ներկայացուցիչների քննադատությունների մասին, սակայն մի կարեւոր տարբերություն կա: Այս մասին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում՝ անդրադառնալով չորեքշաբթի Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանին իր բացակայությանը:
«Չորեքշաբթի ես եկա Մոսկվա, այդ օրն կառավարություն-Ազգային ժողով հարցուպատասխանն էր, եւ տեղյակ եմ, որ ՀՀԿ խմբակցության ներկայացուցիչները խոսել են այն մասին, թե ես նախկինում քննադատել եմ վարչապետերին, ովքեր հարցուպատասխանին ներկա չեն եղել Ազգային ժողովում, իսկ ես ահա նույն ձեւ եմ վարվում: Ես ուզում եմ ընդգծել մի շատ կարեւոր տարբերություն. նախորդ Սահմանադրությունում շատ հստակ նշվում էր, որ վարչապետը եւ կառավարության անդամները չորեքշաբթի օրվա նիստում պատասխանում են պատգամավորների հարցերին: Նոր Սահմանադրության մեջ, որը ՀՀԿ-ի ներկայացրած Սահմանադրությունն է, վարչապետի հանգամանքը հատուկ չի ընդգծվում, ինչը դե յուրե հնարավորություն է ստեղծում, որ վարչապետը երբեմն բացակայի հարցուպատասխանից»,- հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետը վստահեցրել է, որ շատ է կարեւորում խորհրդարանական հարցուպատասխանները, բայց քանի որ Սահմանադրությունը հնարավորություն է տալիս բացակայել, ինքը լրիվ իրավական հիմունքով օգտվել է այդ իրավունքից:
«Այնպես որ՝ Հանրապետականի մեր գործընկերներին խնդրում եմ չանհանգստանալ, քանի որ այն, ինչ ասել եմ, ուժի մեջ է»,- հավելել է նա:

Armenian Prime Minister noted that he is aware of the criticisms by the RPA faction, but there is one important difference, Pashinyan said during live stream on Facebook, referring to absence in Gvernment today.
"On Wednesday I came to Moscow and missed Government Q&A, and I know that the representatives of the RPA faction spoke of the fact that I had previously criticized the prime ministers who had missed Q&A in the National Assembly and I'm doing the same thing : I want to emphasize a very important difference. In the previous Constitution, it was clearly stated that the Prime Minister and members of the Government should respond to the MPs' questions at the Wednesday session. In the new Constitution, which is the Constitution of the RPA, the circumstance of the prime minister is not emphasized, which creates a de jure opportunity that the prime minister sometimes can miss the Q&As, "Nikol Pashinyan stated.
The prime minister assured that the parliamentary questions and answers are very important, but since the Constitution gives the opportunity to be absent, he has taken full advantage of that right.