Գերմանիայի իշխանությունները պետք է ոչնչացնեն բոլոր տվյալները, որոնք գերմանական հետախուզությունը կարող է հավաքած լինել Ավստրիայի տարածքում լրտեսության ժամանակ: Այս մասին հայտարարել է Ավստրիայի կանցլեր Սեբաստիան Կուրցը, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
«Եթե ստացված տվյալները պահպանվել են, մենք ցանկանում ենք, որպեսզի ոչնչացվեն»,- Վիեննայում հրավիրած հատուկ ասուլիսում ասել է նա:
«Նոր տվյալները ցույց են տալիս, որ լրտեսության ծավալները հսկայական են եղել: Ավելի քան 2 հազար օբյեկտներ հսկողության ներքո են եղել: Մենք կապվել ենք գերմանական իշխանությունների հետ եւ ուզում ենք իմանալ, թե ում են հետեւել: Եվ մենք ցանկանում ենք վստահ լինել, որ այն ավարտված է»,- ասել է կանցլերը:

Власти ФРГ должны удалить все данные, которые могли быть собраны германской разведкой во время шпионажа на территории Австрии. Об этом заявил в субботу канцлер Австрии Себастьян Курц, передает ТАСС.
«Если полученные данные были сохранены , мы хотим, чтобы они были удалены», - сказал он на специальной пресс-конференции в Вене.
«Новые данные показывают, что масштаб слежки был огромный. Более 2 тыс. объектов были под контролем, - добавил канцлер. - Мы связались с германскими властями и хотим знать, за кем велась слежка, когда она закончилась, и хотим быть уверены, что она была закончена».