Աշխատանքային այցով Արցախում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ այցելել է Պաշտպանության բանակի շտաբ. այստեղ ծառայողական խորհրդակցություն է անցկացվել: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Արցախի պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լեւոն Մնացականյանը հայկական երկու հանրապետությունների ղեկավարներին զեկուցել է բանակաշինության ընթացիկ խնդիրների մասին:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի եւ Արցախի ռազմական համագործակցության հետագա խորացմանը եւ հակառակորդին զսպելու մեխանիզմների կատարելագործմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян, находящийся с рабочим визитом в Арцахе, вместе с президентом Арцаха Бако Саакяном провел рабочее совещание в штабе армии обороны Арцаха.
Как сообщили Новости Армениии- NEWS.am в пресс-службе правительства, Министр обороны Арцаха, командующий армией обороны генерал-лейтенант Левон Мнацаканян доложил лидерам двух армянских государств о текущих проблемах в строительстве армии.
В ходе совещания обсуждены вопросы по дальнейшему углублению военного сотрудничества между Арменией и Арцахом и совершенствованию механизмов усмирения соперника.