Վիլնուսի արվարձանում վագոնավարը գնացքից դուրս էր շպրտել կորած շանը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ վկայակոչելով «Բալենիների այգի» անօթեւան կենդանիների փրկության կազմակերպության Facebook-յան էջը։
«Լյանտվարիսում կոպիտ վագոնավարը բռնությամբ գնացքից դուրս է շպրտել ու ճակատագրի քմահաճույքին թողել շանը՝ զրկելով նրան տիրոջը գտնելու հնարավորությունից»,- գրել են կազմակերպության աշխատակիցները։
«Բալենիների այգուն» այդ միջադեպի մասին հայտնել էր ականատեսը։
Վագոնավարի արարքը վրդովեցրել էր համացանցի օգտատերերին։
Օգտատերերը նաեւ համարում են, որ այս տրամաբանությամբ ապագայում կարող են գնացքից դուրս հանել երեխաներին, եթե նրանց մոտ այդ պահին տոմս չլինի։
Շանը հասցրել են Վիլնուս, որտեղ նրան զննել են անասնաբույժները։ Կենդանին միկրոչիպ ուներ տերերի մասին տեղեկություններով, որոնք «Բալենիների այգի» են ժամանել դեռ մինչեւ նրանց հետ կապվելը ու պատմել, որ շունը անհետացել էր հինգշաբթի երեկոյան։

В пригороде Вильнюса кондуктор выкинул из поезда потерявшуюся собаку, сообщает РИА Новости со ссылкой на организацию по спасению бездомных животных «Вишневый сад»  в Facebook.
«В Лянтварисе жестокий кондуктор поезда силой вытолкал из поезда и оставил на произвол судьбы, без возможности найти свой дом, собаку» — написали сотрудники организации.
«Вишневому саду»  об инциденте сообщила свидетельница, которая увидела, как собака оказалась на перроне.
Поступок кондуктора возмутил пользователей Сети.
Также юзеры посчитали, что в будущем дело дойдет до того, что выбрасывать будут и маленьких детей, если у них не окажется билета.
Собаку доставили в Вильнюс, где ее проверили ветеринары. У животного был микрочип с информацией о владельцах, которые приехали в «Вишневый сад» еще до того, как с ними связались, и рассказали, что пес пропал вечером в четверг.