Մենք դատական մարմինների աշխատանքին չենք միջամտում, դա նաեւ վերաբերում է կալանավորումներին, երբ մենք միջնորդությամբ դիմում ենք դատարան եւ դատարանը չի տալիս համաձայնությունը։ : Այդ մասին այսօր՝ հունիսի 18–ին, լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը՝ անդրադառնալով Երեւանի քաղաքապետարանի «Երեւան» հիմնադրամի գործունեությանը։
«Իմ կարծիքով, բավարար հիմքեր կային, բայց դատարանն այլ կերպ որոշեց, դատարանն է բարձրագույն մարմինը, բայց դա չի նշանակում, որ «Երեւան» հիմնադրամում կատարված աշխատանքները եւ հայտնաբերված խախտումները մոռացվեցին։ Մենք շարունակում ենք աշխատել նույն կերպ, եւ առաջիկայում դուք կտեսնեք»,– ասաց Վանեցյանը։
Հարցին, թե ովքեր են ստիպել քաղաքացիներին գումարներ հատկացնել «Երեւան» հիմնադրամին, Վնեցյանն ասաց. «Մեր հաջորդ հրապարակած տեսանյութերից մեկը կլինի դրա մասին»։

YEREVAN. – Armenia’s National Security Service (NSS) is not interfering with the work of judiciary, this also concerns arrests, NSS director Arthur Vanetsyan told reporters on Monday, speaking about the activities of the Yerevan Foundation.
“In my opinion, there were enough grounds, but the court made a different decision. The court is the supreme body, but this does not mean that the activities of the Yerevan Foundation and the violations found there are forgotten. We continue to work, and you will see many things in the near future,” Vanetsyan said.
Asked who persuaded the citizens to transfer money to the Yerevan Foundation,  Vanetsyan replied: “One of our next videos will be about that.”