ԱԺ պատգամավոր, «Երկրապահ» կամավորական միության նախագահ Մանվել Գրիգորյանի մոտ հայտնաբերված զենքը դատաբալիստիկ փորձաքննություն է անցնում: Այս մասին հունիսի 19-ին կայացած մամուլի ասուլիսում ասաց փաստաբան Կարո Քամալյանը:
Նրա խոսքով՝ առայժմ արդյունքները չեն ստացվել: «Քննչական խմբում են ԱԱԾ եւ ՀՔԾ պրոֆեսիոնալները: Անցկացվում են լայնամասշտաբ քննչական եւ օպերատիվ միջոցառումներ: Չենք կասկածում, որ օբյեկտիվ իրականությունը կհաստատվի»,- հայտարարեց փաստաբանը:
Նա հստակեցրեց, որ խուզարկությունները կատարվել են հարուցված քրեական գործի շրջանակում, սակայն Մանվել Գրիգորյանին մեղադրանք չի առաջադրվել: Նա ձերբակալվել է որպես կասկածյալ:

Обнаруженное у депутата, председателя добровольческого союза «Еркрапа» Манвела Григоряна оружие проходит судебно-баллистическую экспертизу. Об этом сообщил адвокат Каро Камалян 19 июня на пресс-конференции.
По его словам, пока результатов нет. «В следственной группе профессионалы из СНБ и ССС. Проводятся широкомасштабные следственные и оперативные мероприятия. Не сомневаемся, что объективная действительность будет установлена», - заявил адвокат.
Он также уточнил, что обыски проводились в рамках возбужденного уголовного дела, однако самому Манвелу Григоряну обвинение не предъявлено. Он задержан в качестве подозреваемого.