Օրենքը մեր հանրապետությունում գերակա է, պետք է բոլորը հարգեն դա։ Այդ մասին այսօր՝ հունիսի 21–ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը՝ անդրադառնալով քրեական հեղինակություններին։
Հարցին, թե երեկվա լայնամասշտաբ գործողություններն ինչով էին պայմանավորված՝ ոստիկանապետը պատասխանեց. «Օպերատիվ տեղեկություններով։ Քրեական հեղինակությունները, իրենք էլ են նույնպես մարդ, անձնավորություն, նույնպես ունեն իրավունքներ եւ պարտականություններ, անկախ անեն ինչից ցանկացած ոք պետք է ենթարկվի ՀՀ օրենքներին։ Օրենքի առջեւ բոլորը հավասար են։ Օրենքը մեր հանրապետությունում գերակա է, պետք է բոլորը հարգեն դա»։
ՀՀ ոստիկանապետն ընդգծեց, թե ոստիկանության ու, ընդհանրապես, ներկայիս իրավապահների գործառույթները չեն բխում ինքնահաստատվելով, ինչ-որ անձանց ով լինելով:
Նշենք, որ երեկ Ոստիկանությունը խուզարկել  եւ դրանց արդյունքում զենք եւ թմրամիջոցներ է առգրավվել «օրենքով գողեր» եւ «քրեական հեղինակություններ» համարվող անձանց բնակարաններում:

Закон в нашей стране имеет главенствующее значение, все должны уважать это. Об этом заявил начальник Полиции Армении Валерий Осипян в беседе с журналистами, отвечая на вопрос о вчерашних обысках в домах криминальных авторитетов.
На вопрос о том, чем это было обусловлено, начальник Полиции ответил: «Оперативными данными. Криминальные авторитеты тоже люди, личности, у них тоже права и обязанности. Но независимо ни от чего, каждый гражданин должен подчиняться законам. Все равны перед законом. Закон в нашей стране имеет главенствующее значение, все должны уважать это».
Напомним, что накануне Полиция провела масштабные обыски в домах «воров в законе» и криминальных авторитетов.