Վենետիկի հանձնաժողովում եղել է քննարկում Հայաստանի Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների նախապատրաստման ընթացքի վերաբերյալ։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 25-ին կայացած ասուլիսում ասաց վարչապետին առընթեր ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների հանձնաժողովի քարտուղար Դանիել Իոնիսյանը:
Նա նաեւ նշեց, որ օրակարգում չկա Վենետիկի հանձնաժողովին փոփոխությունների փաթեթն ուղարկելու հարց, թեեւ  Վենետիկի հանձնաժողով կուղարկվեն ամենահետաքրքիր հարցերը.
«Ավելի կարեւոր է, թե որքանով են Վենետիկի հանձնաժողովի մոտեցումները տեղ գտնելու Ընտրական օրենսգրքում։ Նախկինում, երբ Վենետիկի հանձնաժողով ուղարկվել են փոփոխությունների փաթեթը, եւ հանձնաժողովը տվել է առաջարկներ, դրանք տեղ չեն գտել Ընտրական օրենսգրում։ Կան առաջակներ, որոնք տասնամյակների ընթացքում տրվել են, սակայն այդպես էլ տեղ չեն գտել Ընտրական օրենսգրքում»,– ասաց Իոնիսյանը։

YEREVAN. – The Venice Commission held a discussion on progress of preparing amendments to Armenia’s Electoral Code, head of the commission dealing with electoral legislation reform Daniel Ionisyan told reporters.
According to him, sending a package of amendments to the Venice Commission is not on the agenda, although the most interesting issues will be sent there.
“It is much more important that the approaches of the Venice Commission find their place in the Electoral Code. In the past, when a package of changes was sent to the Commission and were received with their proposals, the amendments simply did not find a place in the Electoral Code. There are proposals that have been put forward for decades, but they never entered the Electoral Code,” he added.