Անհրաժեշտ է նոր թափ հաղորդել արհմիությունների գործունեությանը Ղարաբաղում: Այս մասին այսօր՝ հունվարի 26-ին հայտարարել է ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը՝ ԼՂՀ արհմիությունների ֆեդերացիայի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ժամանակ 2010 թվականին կատարված աշխատանքերի, առկա խնդիրների եւ անելիքների մասին զեկուցումներով հանդես են եկել արհմիությունների ֆեդերացիայի նախագահ Արա Ղահրամանյանը, շրջանային մարմինների ղեկավարները եւ կառույցի տարբեր ոլորտների պատասխանատուներ:
Բակո Սահակյանը կարեւորել է արհմիությունների դերը ժողովրդավարական, սոցիալական ուղղվածությամբ շուկայական տնտեսություն ունեցող երկրների կյանքում` նշելով, որ հենց այս օղակն է շատ ժամանակ կարգավորում աշխատանքի, աշխատողների շահերին վերաբերող բազմաթիվ առանցքային հարցեր: Նա ընդգծել է, որ կառույցի ղեկավար կազմը ավելի ակտիվ դերակատարություն պետք է ունենա երկրի զարգացման մեջ` գործուն մասնակցություն ցուցաբերելով տարբեր միջոցառումներում, այդ թվում նաեւ նախագահի կողմից կազմակերպվող:
Հանդիպման ավարտից հետո Նախագահը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված արհմիությունների կողմից բարձրացված հիմնախնդիրներին:
Քննարկված հարցերի լուծման կապակցությամբ Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Միջոցառումներին մասնակցել են ԼՂՀ փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թեւոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On January 26, NKR President Bako Sahakyan held a meeting with representatives of the republic’s Trade Union Federation, NKR presidential press service informed Armenian News-NEWS.am.
President of the federation Ara Khahramanyan, heads of regional branches and representatives responsible for different fields delivered reports about the problems and activities carried out in 2010.
Bako Sahakyan considered important the role of trade unions for democratic states with marked oriented social economies, noting that this very structure regulates many crucial issues related to the work and interests of employees.
The President considered necessary giving new impetus to the activities of the trade unions. He underlined that the leadership of the trade unions should play more active role in the development of the country.
After the meeting the President convoked a working consultation on the problems of the trade unions.
The President gave concrete instructions to heads of corresponding structures to solve the problems.