Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ընդունել է Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի և համագործակցության նախարարության մշտական քարտուղար և դիվանագիտական ծառայության ղեկավար Սայմոն Մըքդոնալդին: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է Մըքդոնալդի այցը Հայաստան՝ նշելով, որ բարձր մակարդակի փոխայցելությունները նպաստում են երկու երկրների միջև երկխոսության ընդլայնմանը:
Բրիտանացի բարձրաստիճան դիվանագետը գովեստով է արտահայտվել վերջին շրջանում Հայաստանում տեղի ունեցած իրադարձությունների, դրանց խաղաղ, Սահմանադրության շրջանակում հանգուցալուծման և այդ գործում Հանրապետության նախագահի դերի մասին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-բրիտանական համագործակցության հեռանկարների վերաբերյալ: Նրանք համակարծիք են եղել, որ կա գործակցության մեծ ներուժ և բազմաթիվ ուղղություններ, որտեղ հնարավոր է առավել շոշափելի արդյունքների հասնել:

YEREVAN.- Armenian President Armen Sarkissian held a meeting today with Simon McDonald, UK’s Permanent Under Secretary and Head of the Diplomatic Service at the Foreign and Commonwealth Office, President's Office reported.
The president welcomed the British diplomat’s visit to Armenia, stressing that high level mutual visits contribute to expanding dialogue between the countries.
McDonald praised the peaceful and constitutional resolution of the latest events in Armenia and the president’s role in it.
The sides exchanged ideas over prospects of Armenian-British cooperation. They concurred that a great potential of partnership exists and numerous directions where more tangible results can be achieved.