Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության էներգետիկայի նախարար Ռեզա Արդաքանյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնեցին նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Նախագահ Սարգսյանը գոհունակությամբ ընդգծել է հարեւան ու բարեկամ Իրանի հետ դինամիկ զարգացող հարաբերությունները, բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը եւ համագործակցության հագեցած օրակարգը:
Նախարար Ռեզա Արդաքանյանը Հայաստանի նախագահին է փոխանցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիի ջերմ ողջույնները:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-իրանական տնտեսական օրակարգի շուրջ, կարեւորել ընթացիկ համատեղ ծրագրերի արդյունավետ իրականացման անհրաժեշտությունը: Նրանք համակարծիք են եղել, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետության եւ Եվրասիական տնտեսական միության միջեւ ազատ առեւտրի ժամանակավոր համաձայնագիրը բազմաթիվ ծրագրեր կյանքի կոչելու նոր հնարավորություններ է ստեղծում:

YEREVAN.- Armenian President Armen Sarkissian on July 9 received the delegation of Iran led by minister of energy Reza Ardakanian, the Presidential Office reported.
Welcoming the guests, President Sarkissian praised the dynamically developing relations, high-level political dialogue and cooperation agenda with neighbor and friendly Iran.
In his turn the Iranian minister conveyed to the President the warm greetings of Iranian President Hassan Rouhani.
During the meeting the officials exchanged views on the Armenian-Iranian economic agenda, attached importance to the effective implementation of the ongoing joint programs. They agreed that the interim agreement between Iran and the Eurasian Economic Union (EAEU) creates new opportunities for implementing multiple programs.